Baterie a příslušenství

Akumulátory patří k nejdůležitějším součástem automobilů. Pokud je životnost toho původního u konce, je třeba jeho nástupce pečlivě vybrat, aby vám sloužil řadu let a nenechal vás ve štychu.

Při výběru byste se měli řídit podle toho, co je pro váš vůz předepsáno výrobcem nebo si nechat odborně poradit.

Baterie pro osobní i nákladní vozy, motocykly, karavany a nebo lodě

V naší nabídce najdete kvalitní a prověřené akumulátory pro osobní i nákladní vozy. Kromě toho můžete vybírat i z nabídky volnočasových baterií, které využijete v karavanech nebo lodích.

Jsme přímými dovozci značek GS, YUASA a Banner a máme i vlastní značku baterií Titan. Kromě toho u nás pořídíte i akumulátory Exide, Varta a pro potřeby motocyklů také Fiamm.

Vybírat můžete z našeho sortimentu níže

Autobaterie

Autobaterie jsou produkty s omezenou životností, proto je jednou za několik let potřeba baterii vyměnit za novou. Správnou péčí můžete daný interval prodloužit, ale i tak tento okamžik jednou přijde.

Motobaterie

Motobaterie můžete nalézt nejen v motocyklech, ale také v zahradní technice, vozidlech ATV a UTV nebo sněžných skútrech. Ve všech případech je třeba vybrat akumulátor vhodných rozměrů a konstrukce. K dispozici jsou konvenční typy s napětím 6 V i 12 V, typy YuMicron s anisulfatační úpravou nebo hermetizované VRLA baterie v provedení AGM nebo GEL.

Průmyslové baterie

Průmyslové baterie mají zcela jiné využití než akumulátory využívané v autech nebo motorkách. Jsou na ně kladené i odlišné nároky. Těmto požadavkům je třeba přizpůsobit i jejich konstrukci, aby se při specifických úkolech neničily více než je to nutné.

Spotřební baterie

Se spotřebními bateriemi se setkává denně každý z nás. Patří mezi ně všechny typy baterií tužkových, knoflíkových a podobně. I tyto baterie denní potřeby je možné ještě rozdělit do dvou kategorií.

Nabíječe

Aby baterie sloužily spolehlivě dlouhá léta, je třeba je vhodně nabíjet. Správný nabíječ pro konkrétní baterii je třeba pečlivě zvolit. Při výběru nabíječe jsou rozhodující tři parametry - typ baterie (konstrukce, technologie), napětí a kapacita baterie.

Testovací a měřící technika

Pro domácí použití by v žádné garáži nebo dílně neměl chybět multimetr nebo voltmetr. Pomocí těchto přístrojů jednoduše změříte nabití baterie a zjistíte, zda je potřeba ji dobít nebo ne.

Startovací kabely

Při výběru startovacího kabelu byste měli dbát hlavně na tři parametry. Těmi jsou délka kabelů, kvalita kleští a kvalita kabelu. Na poslední zmiňovaný byste si měli dát obzvlášť pozor. Řada výrobců obalí vodič do široké vrstvy plastu, aby vyvolala zdání velkého průřezu. Proto byste měli vždy zkontrolovat opticky deklarovaný průřez vodiče v kabelu a případně i materiál, ze kterého je kabel vyroben.