Oleje a provozní kapaliny

Oleje a provozní kapaliny

Bez olejů a dalších provozních kapalin by vaše auto jednoduše moc daleko nedojelo. Ať už se jedná o chladicí kapalinu, brzdovou kapalinu, tekutinu do ostřikovačů, motorový olej nebo olej do převodovky.

Chladící kapaliny

Důležitou součástí chladicí kapaliny jsou detergenty koroze. Ty zabraňují korozi povrchů, se kterými kapalina přichází do styku. Tato ochrana ale časem oslabuje a kapalina se korozí znehodnocuje. Proto je třeba pravidelně doplňovat detergenty nebo měnit chladicí kapalinu.

Motorové oleje

Při výběru motorového oleje byste měli brát v potaz jeho viskozitu. Každý motor má od výrobce předepsané parametry, které by měl olej splňovat. Motorový olej je také třeba pravidelně měnit. U starších aut je interval výměny 10 tisíc kilometrů, u nových vozů je to 15 tisíc kilometrů. Když po ujetí této vzdálenosti olej nevyměníte, riskujete poškození motoru. Zárukou nejsou ani oleje s prodlouženou dobou výměny.

Převodové oleje

Převodové oleje není třeba na rozdíl od výše zmíněných tekutin ve většině případů měnit. To platí hlavně pro vozy s manuální převodovkou, u automatů je situace lehce odlišná. Pokud byste tento olej potřebovali vyměnit, měli byste vybrat kvalitní produkt, jehož specifikace a výkonová řada odpovídá vašemu vozu.

Kromě těchto nejběžnějších kapalin dodáváme široký sortiment hydraulických, brzdových a dalších provozních kapalin.

Ostatní provozní kapaliny

  • Brake Fluid kvalitní brzdová kapalina vhodná do všech typů brzdových systémů vyžadujících kapalinu DOT 4.
  • Cold Climate Power Steering Fluid 14315 je speciální kapalina vhodná do posilovačů řízení automobilů, kde jsou vyžadovány vyšší nároky na chlazení. Vhodná do systémů s elektrohydraulickými čerpadly.
  • Chain Lubricant je speciální mazivo ve spreji vyvinuté pro mazání řetězových pohonů, ocelových lan a otevřených převodů. Je vhodný pro mazání řetězů motocyklů.

Chcete poptat oleje a kapaliny? Napište nám, zajistíme pro vás cenovou nabídku