Testovací a měřící technika

Pro domácí použití by v žádné garáži nebo dílně neměl chybět multimetr nebo voltmetr. Pomocí těchto přístrojů jednoduše změříte nabití baterie a zjistíte, zda je potřeba ji dobít nebo ne.

Domácí test nicméně zjistí pouze klidové napětí baterie, pokud byste měli zájem o podrobnější diagnostiku, je třeba se objednat do servisu, kde disponují profesionálními přístroji.

Testery pro servisy a autodílny

Zátěžové testery autobaterií jsou na trhu od nejjednodušších za několik set korun, po sofistikované testery pro odborné použití v servisech a autodílnách. Při zkoušení akumulátor zatíží a potom vyhodnocují jeho výkon podle poklesu napětí. Nejlepší dokáží změřit i zkratový proud baterie.

Bezzátěžové, elektronické testery měří baterii na základě indikovaného vnitřního elektrického odporu. Dokáží spolehlivě indikovat zkrat článku a orientačně zdravotní stav baterie. Většina těchto testerů dokáže zkontrolovat i stav startéru a dobíjecí soustavy vozidla.

Pro profesionální použití v servisech, prodejnách baterií, spedicích a logistice nabízíme kvalitní testery značek YUASA a DHC.

V naší nabídce naleznete

  • Elektronické testery olověných baterií,
  • voltmetry,
  • hlídače vybití baterie.
  • zátěžové testery olověných baterií,
  • indikátory nabíjecího napětí,

Chcete poptat měřící techniku či tester? Napište nám, rádi jej pro vás zajistíme